O nas

Lesaffre w Polsce
Lesaffre Polska SA jest producentem drożdży piekarskich prasowanych i płynnych, polepszaczy, mieszanek piekarskich i cukierniczych oraz dodatków dla branży piekarskiej i cukierniczej.

Firma ma siedzibę w Wołczynie (woj. opolskie), gdzie mieści się fabryka drożdży oraz nowopowstały (2013 r.) zakład dodatków piekarskich, jak również centrum  Piekarnicze w Warszawie. Od ponad 12 lat spółka jest częścią francuskiej Grupy Lesaffre.

Marki, które ustalają standardy
Przez ponad 160 lat Lesaffre rozwinęła ogromne portfolio międzynarodowych marek, które są dobrze znane w branży i niejednokrotnie ustalają standardy na rynku. W Polsce oprócz drożdży prasowanych, płynnych i suszonych, dwóch linii polepszaczy do pieczywa Lesaffre rozwinęła także szeroką gamę mieszanek piekarskich i cukierniczych. W odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku priorytetem firmy Lesaffre Polska jest dalszy rozwój gamy dodatków oraz efektywna współpraca z piekarniami i cukierniami.

W  ofercie  firmy  znajdują  się  również  organiczne  nawozy:  Vinassa,  Potavin oraz  ekstrakt potasowy i  pasze, których uzyskanie gwarantuje specyfika produkcji drożdży. Dzięki tym produktom oraz rolniczemu wykorzystaniu odpadów poprodukcyjnych Lesaffre Polska realizuje program ochrony środowiska zgodny z zasadą zrównoważonego rozwoju.

Bliskie kontakty z piekarzami dzięki Centrum Piekarniczo-Cukierniczemu
Dla Lesaffre ważne jest by współpraca z klientami opierała się na zasadzie partnerstwa i dialogu. Dlatego też Grupa Lesaffre powołała Centra Piekarnicze, w których od 40 lat firma kształci tysiące piekarzy rocznie. Obecnie istnieje 30 centrów piekarniczych na całym świecie, w tym również w Polsce, w Warszawie. To cenne miejsce współpracy z naszymi klientami umożliwia piekarzom szkolenia z zakresu naszych produktów oraz doskonalenie nowych technologii pieczenia.

Aby jeszcze lepiej dotrzeć do klientów firma Lesaffre Polska posiada zespół przedstawicieli handlowych oraz technologów piekarnictwa i cukiernictwa, którzy pracują na co dzień w terenie i służą swoją wiedzą technologiczną.
Aktywizacja branży piekarskiej i cukierniczej
Lesaffre to nie tylko produkcja i sprzedaż artykułów dla branży piekarsko-cukierniczej. Od wielu lat firma dokłada starań by promować piekarski fach i pokazać, że jego wykonywanie może być równie emocjonujące jak zawody sportowe. Dlatego już po raz trzeci Lesaffre organizuje eliminacje do Pucharu Świata w Piekarstwie.
O nas
Facebook
Facebook
Instagram